2014.02.23. 08:51, Mikurin
Előzmények~
Seo Taiji nem volt ám mindig a K-Popban, ugyanis a Seo Taiji and Boys előtt egy Sinawe nevű bandában énekelt, amit Dél-Korea első heavy metal és rock bandájának könyveltek el. A banda a késői 1980-as és korai 1990-es éveiben élte a fénykorát, és számos olyan híres zenész, mint például Seo Taiji, Kim Jong-seo, Bada Kim és Yim Jae-beom tagként építette a banda sikerét. A Sinawe egészen 1986-tól 1991-ig működött, majd 1995-ben újra előkerült és még ma is folytatja az aktív pályafutását. 9 album és 4 mini album jelent meg.
Seo Taiji and Boys~
Seo Taiji miután betört a Sinawe bandával 1991-ben, műfajt váltott, és megalapított egy hiphop-os táncos csapatot, a Seo Taiji and Boys-t. A táncosok Lee Juno és Yang Hyun-suk voltak. Seo Taiji hozta be először Dél-Koreába a midi technológiát a korai 1990-es években, és különböző hangzásokkal kezdett kísérletezni, hogy olyat mutasson a közönségnek, amit még nem hallottak. Eleinte nem tervezte, hogy táncos-énekes fiúbandaként debütálnak, de a Seo Taiji and Boys nem várt sikert hozott.
1992: Nan Arayo (I know)~
Az első album teljesen fellendítette az ipart, ami máig is érezhető. Az Nan Arayo című albumuk hatalmas sikert aratott első koreai popzeneféleként. 17 hetes rekordidő alatt elérte az első helyet a toplistán.
1993: Hayeonga~
A második album különös fordulatot vett. Amíg az album egy táncos albumra emlékeztet, addig a dalokba a heavy metal és a rock elemei vannak beépítve.
1994: Balhaereul Ggumggumyeo (Dreaming of Balhae)~
A harmadik album mégjobban a heavy metal és a rock felé hajlott. A táncos elemek szinte teljesen eltűntek, kivéve a Balhaereul Ggumggumyeo-t ami egy alternatív rock dal a reményről, hogy Korea újraegyesül. Ehelyett, az olyan dalok, mint például a rendkívül ellentmondásos Gyosil Idea, egy hatásos és hörgős háttérénekessel, Ahn Heung-channal vette át a reflektorfényt. A Gyosil Idea rendkívül kritikus volt a koreai oktatási rendszer és annak agymosásos módszerével, amit a fiatalokon alkalmaztak. Ez volt az első lázadós dal, a számos Seo Taiji and Boys dalok közül. Később azzal vádolták őket, hogy sátánista üzeneteket tartalmaznak a dalaik és bár a mádia bebizonyította, hogy ezeket a vádakat igencsak kevés bizonyítékra alapozták, a morális pánikot nehéz volt teljesen megszűntetni.
1995: Come Back Home~
A Seo Taiji and Boys nem hátrált meg, a negyedik albumnuk mégellentmondásosabb dalokkal robbant be. A Come Back Home (Gyere haza) volt az első koreai gengszer rap, ami rengeteg otthonról elszökött tinédszert vett rá, hogy hazamenjen. A Pilseung is hatalmas sikert aratott, a maga rockos és üvöltős hangzásával. A Shindaeyungam című számukat majdnem betiltották a dalszöveg miatt, amit nem tartottak alkalmasnak arra, hogy a fiatalok halgathassák. Ám a rajongótábor óriási volt, és az előzenzúra rendszere eltörölte a rendeletet 1996 júliusában, aminek az eredménye az lett, hogy a dal megmaradt.
1996: Visszavonulás~
A Seo Taiji and Boys, a fénykora alatt, 1996 januárjában vonult vissza Dél-Korea hírneves zenei életéből. A bejelntés rajóngók millióinak okozott csalódást Koreában. Seo Taiji az Egyesült Államokba utazott át, míg Lee Juno és Yang Hyun-suk zenei céget alapítottak. Yang Hyun-suk a nagyon sikeres YG Entertainment vállalatot hozta létre. A visszavonulás nyilatkozata után, a Seo Taiji and Boys kiadta a Goodbye Best Album-ot, amiben a legjobb zenéiket válogatták össze. A füzetben lévő írásból azt olvashatjuk, hogy ,,Igen, nincs vége, a szeretetünk folytatódni fog mint "&" (and-és/folytatás), nem pedig mint "End" (vége)".
Albumok~


Videók~
Mivel elég régi bandáról van szó, nincsenek minőségi videók. A legöttbje amit találtam, az koncertes videó volt, tele fangirl visításokkal. A nagy számokon kívül nem találtam meg a kisebbeket, csak elvétve néhányat.. Reménykedjünk, hogy még ezeket sem fogják törölni .___.
Személyes vélemény~
Huhh.. *kifújja magát* Kész őrület volt ezt lefordítani a wikipédiás infókból.. (Igen, bocsánat, nem a fejemből pattantak ki az infók, sajnos még nem voltam meg amikor ők debütáltak ··) Voltak benne olyan szavak, amikre csak úgy meredtem.. No de ezt hagyjuk, személyes vélemény :D Nos, pozitívan csalódtam. Retro zenéket nem nagyon szoktam hallgatni, de meglepve néztem a videókat, hogy a mozdulataik a mai bandák klipjeiben is megtalálhatóak, és a stílus is meg minden... Oké, ez nem meglepő, hiszen ők az egésznek az alapjai vagy miszösz xD A dalok is egész fülbemászóak, és párszori hallgatás után egész megszoktam. A ruhák viccesek 21. századi fejjel nézve. Kicsit jót vidultam rajta, a klipek közben. Pl. a Hayeoga alatt az a szemüveges ugrabugra, közben azt énekli h yeah yeah yeah, az valami fergeteges :D Na jó, bocsánat, nem oltásnak szántam ··. Az I know című számuk egész tetszett, azt hiszem megszerettem. Ami viszont brutális, hogy Seo Taiji milyen változáson ment át külsőleg. Tisztára, mint egy visual kei-es japán énekes .____. Egész jóképű lett :D
Before / After
